Kraj hledá projektanta na úpravy dalšího pavilonu v Pardubické nemocnici

V návaznosti na dokončovací práce pavilonu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici pokračují přípravy na přeměnu dalších budov v areálu. Krajští radní nyní vyhlásili výběrové řízení na přípravu projektu pro úpravy vnitřních dispozic budovy č. 27, kde by měla do budoucna nalézt zázemí interna a neurologie.



„Zpracování projektové dokumentace je dalším nezbytným krokem k tomu, abychom dokázali získat přesnější představu o finančním rozsahu přesunu interny z budovy číslo 28 a neurologie z budovy číslo 19 do budovy číslo 27 s přímou návazností na centrální urgentní příjem. Předpokládané náklady stavby jsou v tuto chvíli 297 milionů korun včetně daně. Celý projekt je rozdělen do dvou samostatných etap, které můžeme i s ohledem na možnosti krajského rozpočtu realizovat samostatně. První etapa spočívá ve stavebních úpravách dispozic pro přestěhování interny a neurologie. Druhá pak řeší zateplení budovy a opravu střechy,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že zahájení realizace stavby je podmíněno zajištěním finančních zdrojů. „V tuto chvíli je jen těžko představitelné, že bychom byli schopni investici vzhledem k nastavení rozpočtového určení daní financovat čistě z krajského rozpočtu, a proto budeme velmi intenzivně pracovat na možnosti získání evropských dotací,“ řekl hejtman.



Podle náměstka hejtmana pro oblast investic Romana Línka je důležité využít stávající areál nemocnice na maximum. „Přesunem vybraných odborností do centrálního příjmu se nám uvolní prostory, které samozřejmě nechceme nechat v žádném případě volné, a proto v rámci generelu rozvoje řešíme jejich přestěhování. Prioritu mají odbornosti s návazností na budovu právě centrálního příjmu,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.



Cílem návazných investic je podle náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví opět zlepšení komfortu a poskytovaných služeb pro pacienty. „Uvědomujeme si, že stávající budova interny není ve stavu, který bychom si všichni přáli a navíc jsme přesvědčeni, že se jedná společně s neurologií o obory, které by měly být co nejblíže centrálnímu příjmu, a proto se budova bývalé chirurgie jeví jako nejvhodnější, a to jak z hlediska personálu, tak samotných pacientů, protože se opět výrazně uleví jak provozu, tak návazné logistice,“ sdělila náměstkyně Michaela Matoušková.



Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.