Kdo chce víc, nemá nic

ORLICKOÚSTECKO – S vidinou zajímavé investice přišla o miliony. 

V srpnu loňského roku lékařku z Orlickoústecka zaujala na sociální síti reklama zaměřená na investice. Klikla na odkaz a byla přesměrována na stránku s formulářem, kde vyplnila základní údaje. Zanedlouho byla kontaktována zástupkyní společnosti, která jí sdělila, že bude spojena s makléřem, se kterým domluví podrobnosti. Podmínkou začátku investování bylo uhrazení vstupního poplatku ve výši necelých 6 tisíc korun.

Posléze ženu kontaktoval makléř, přesně jak se domluvili. Ten jí ukázal, jak probíhají obchody v jejich platformě. Jelikož vše vypadalo v pořádku, rozhodla se investovat, ale chtěla být opatrná, tak se nejprve rozhodla pro částku 1 000 eur. Vše vypadalo věrohodně. Pak byla žena kontaktována několika údajnými makléři přes sociální sítě, telefonicky a také obdržela smlouvu o investování. Zřídila si dle pokynů účet, krypto peněženku a rozhodla se investovat větší částku. Od září do prosince 2024 posílala vklady podle instrukcí jednotlivých makléřů, ale také poplatky za údajně chybně provedené platby atd.

V průběhu října obeznámila o investování svého manžela, protože jí začaly být všechny ty poplatky podezřelé. Na základě dalších smyšlených legend ale stále posílala peníze dle instrukcí a doufala, že se díky tomu dostane k těm již investovaným. Bohužel opak se stal pravdou a podvedená žena se tak obrátila na policii. Sečteno a podtrženo, rodinný rozpočet se snížil přibližně o 7 milionů korun a ještě jim zůstal na krku úvěr.

22. ledna 2025
por. Mgr. Tomáš Dub
tiskový mluvčí policie Pardubického kraje

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.